Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Warto wiedzieć

Środki prosto z Chin

2014-01-02

Rotam to międzynarodowa organizacja, której kluczowym biznesem są środki ochrony roślin. Siedziba firmy znajduje się w Hongkongu, a główne zakłady produkcyjne ulokowane są w Chinach i na Tajwanie. Asortyment obejmuje herbicydy, insektycydy, fungicydy, regulatory wzrostu i nawozy. Są to przede wszystkim produkty postpatentowe, tj. z wygasłym patentem (55%), a także generyczne (25%) i oryginalne (20%). Sprzedawane są w ponad 60 krajach poprzez sieć dystrybutorów i przedstawicieli. W Polsce dostępne są od 2010 r. za pośrednictwem takich firm, jak Agrosimex, Arysta LifeScience, Chemirol i Sumi Agro.
– W Polsce, jak w większości krajów Unii Europejskiej, prowadzimy sprzedaż naszych produktów bezpośrednio z Chin. Tam bowiem mieści się główna baza produkcyjna firmy – wyjaśniał podczas listopadowej konferencji prasowej Marcin Sobczak, zarządzający sprzedażą i marketingiem w Europie Centralnej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). – W 2013 r. uruchomiono magazyn w Rotterdamie, który pozwala na szybszą dostawę niewielkich ilości produktów w trakcie sezonu.
Firma swoją ofertę dostosowuje do konkretnego regionu. W Europie Centralnej w portfolio znajdą się produkty dedykowane dla zbóż, kukurydzy i rzepaku. W Polsce są już zarejestrowane:
  • Narval 040 OD, Samaz 040 OD – herbicydy oparte na nikosulfuronie, przeznaczone do powschodowego zwalczania perzu właściwego i jednorocznych chwastów jednoliściennych oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy;
  • Erasmus 250 EW, Toledo 250 EW, Spekfree 430 SC, Starpro 430 SC – fungicydy oparte na tebukonazolu przeznaczone do ochrony rzepaku ozimego, pszenicy ozimej i jęczmienia jarego przed chorobami grzybowymi.
Natomiast w końcowym etapie rejestracji jest Ergon 750 WG – herbicyd oparty na metsulfuronie i tiefensulfuronie, przeznaczony do zwalczania chwastów w pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat