Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

Zwalcza chwasty, także rdestowate

2014-03-04

Maister Power 42,5 OD to nowy środek chwastobójczy w ofercie firmy Bayer CropScience, który niedawno został zarejestrowany w Polsce i niebawem pojawi się w sprzedaży. Jest to produkt przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwu- i jednoliściennych, w tym perzu właściwego w uprawie kukurydzy. Zaletą tego produktu, która odróżnia go od poprzednika (Maister 310 WG), jest lepsze zwalczanie gatunków z rodziny rdestowatych. Środek charakteryzuje się działaniem układowym. Oparty jest na trzech substancjach aktywnych:
  • foramsulfuron (z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – działa przez liście i zwalcza chwasty jednoliścienne;
  • jodosulfuron metylosodowy (z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – działa przez liście i zwalcza chwasty dwuliścienne;
  • tienkarbazon metylu (z grupy izoksazoli) – działa przez korzenie i liście oraz zwalcza chwasty jedno- i dwuliścienne.
Zdaniem producenta, związki te szybko przemieszczają się w roślinie, powodując stopniowe zahamowanie rozwoju i wzrostu chwastów. Ponadto herbicyd zawiera nowej generacji sejfner, który wspomaga rozkład substancji aktywnych w roślinie uprawnej oraz zabezpiecza przed zniszczeniem zarówno części nadziemne kukurydzy, jak i podziemne. Zalecana dawka do jednorazowego stosowania to 1,25-1,5 l/ha. Wyższą dawkę należy stosować w warunkach silnej presji ze strony chwastów oraz w przypadku konieczności zwalczania perzu właściwego i jasnoty purpurowej. Środek najskuteczniej zwalcza młode, intensywnie rosnące chwasty. Pełny efekt chwastobójczy widoczny jest po upływie ok. 14 dni od wykonania zabiegu.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat


Advertisement