Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Warto wiedzieć

Do ochrony przed zarazą

2014-06-03

Valis 66 M WG – to nowy fungicyd w ofercie firmy Belchim, przeznaczony do stosowania zapobiegawczego w ochronie ziemniaka przed zarazą. Charakteryzuje się działaniem wgłębnym i powierzchniowym. Produkt oparty jest na dwóch substancjach aktywnych: mankozeb (związek z grupy ditiokarbaminianów) i walifenalat (związek z grupy acyloaminowych). Pierwszy zabieg producent środka zaleca wykonać zgodnie z sygnalizacją lub:
  • na odmianach wczesnych – w momencie, gdy nastąpiło zwarcie roślin w rzędach;
  • na odmianach późnych – z chwilą wystąpienia objawów choroby w danym rejonie na odmianach wczesnych.
Zalecana dawka do jednorazowego stosowania to 2,0-2,5 kg/ha. Niższą z zalecanych dawek należy aplikować przy wcześniejszej ochronie, a wyższą – w późniejszych fazach rozwojowych ziemniaka lub przy większej presji chorobotwórczej patogena oraz na plantacji bardziej zagęszczonej.
W sezonie wegetacyjnym na danej plantacji można nim wykonać maksymalnie 3 zabiegi. Warto pamiętać, że środek należy aplikować przemiennie z fungicydami o innym mechanizmie działania, w odstępie co 7-10 dni. Okres karencji, czyli od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej, wynosi 7 dni.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat