Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

Inauguracja firmy Adama

2014-07-02

Na polskim rynku środków ochrony roślin rozpoczęła działalność nowa firma – Adama. W Warszawie 24 czerwca zorganizowała konferencję inauguracyjną. Adama jest następcą znanej dotychczas rolnikom firmy Makhteshim Agan. Jej właścicielami są izraelski holding IDB (40%) oraz chińska spółka rządowa ChemChina (60%). Adama uważa się za największego producenta generyków na świecie, które sprzedaje w 120 krajach. Jak powiedziała Rony Patishi-Chillim, wiceprezes Adama, główną zasadą obowiązującą w firmie jest tworzenie prostych rozwiązań. Myślą przewodnią jest zaś: „Prosto. Wzrost. Razem.”
Thomas Horne, prezes Adama Polska zapowiedział, że celem spółki jest pozycja lidera sprzedaży środków ochrony roślin już w 2018 r. Udział generyków stanowi obecnie 75% sprzedaży, ale w najbliższych latach ma się zmniejszyć do 40% na rzecz nowszych preparatów.
Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na poprawę funkcjonalności opakowań i ich ujednolicenie. Grupy tych samych produktów mają taki sam kolor opakowań: fungicydy – niebieski, herbicydy – zielony, insektycydy – fioletowy, a regulatory wzrostu – pomarańczowy. Opakowania nadal będą udoskonalane. Wprowadzono także nowe oznaczenia cyfrowe, m.in. uruchomiono nową stronę internetową. Thomas Horne oznajmił, że firma nie będzie inwestować w hodowlę roślin i nasiennictwo, jak to robią inne firmy chemiczne, bo jest już na to za późno.
art.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat


Advertisement