Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Warto wiedzieć

Syngenta przejmuje część Lantmännen

2014-07-02

Niedawno firma Syngenta ogłosiła przejęcie niemieckiej i polskiej działalności szwedzkiej firmy Lantmännen SW Seed w obszarze hodowli odmian ozimych pszenicy i rzepaku. Dzięki tej transakcji uzyska ona dostęp do wysokiej jakości materiału genetycznego, możliwości hodowlanych i odmian, które uzupełnią portfolio koncernu w dwóch uprawach o kluczowym znaczeniu w Europie. Do zespołu Syngenta dołączą także pracownicy Lantmännen SW Seed z Niemiec i Polski.
– Ta transakcja znacząco umacnia naszą pozycję na ważnym rynku zbóż oraz roślin oleistych i przemysłowych w Niemczech i Polsce – uważa John Atkin, dyrektor operacyjny Syngenta. – Zyskamy możliwość włączenia wysokiej jakości materiału genetycznego w nasze programy hodowlane, aby stworzyć rozwiązania zapewniające rolnikom jeszcze wyższe plony.
– Dzięki tej transakcji uzyskamy możliwość komercjalizacji nasion zbóż i rzepaku firmy Syngenta na rodzimym rynku – mówi Johan Andersson, dyrektor sektora rolniczego Lantmännen SW Seed. – W Szwecji i Holandii będziemy kontynuować hodowlę pszenicy jarej i ozimej, jęczmienia jarego, owsa, pszenżyta, rzepaku jarego, roślin pastewnych i ziemniaka. Natomiast odmiany tych upraw będziemy nadal oferować w Szwecji i na rynkach międzynarodowych.
Możliwość realizacji transakcji jest uzależniona od zgody niemieckiego urzędu antymonopolowego. Jej finalizacja przewidywana jest w lipcu 2014 r. Natomiast warunki finansowe umowy są objęte tajemnicą handlową.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat