Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Warto wiedzieć

Ośrodek ma już 100 lat

2014-07-02

Od 100 lat funkcjonuje w Limburgerhof (Niemcy) Ośrodek Badań Rolniczych będący częścią działu BASF Crop Protection. Powstał on w 1914 r. jako rolnicza stacja badawcza i rozrósł się do postaci ogólnoświatowego centrum badań działu ochrony roślin koncernu BASF. Obecnie jest jedną z czołowych jednostek badawczych oferujących szeroką gamę rozwiązań dla rolnictwa.
– W ostatnich 100 latach nasi pracownicy w Limburgerhof wykonali świetną pracę – powiedział Markus Heldt, prezes działu ochrony roślin koncernu BASF. – Opracowali liczne produkty i rozwiązania oraz wprowadzili je na rynek. Pomagali i nadal pomagają rolnikom na całym świecie chronić i zwiększać plony.
Dział Crop Protection dostrzega dalsze perspektywy rozwoju i zamierza do 2020 r. osiągnąć wartość sprzedaży na poziomie 8 mld € rocznie. Warunkiem tego są liczne inwestycje w badania i rozwój oraz współpraca z klientami.
Warto pamiętać, że rolniczą stację badawczą Limburgerhof założył w 1914 r. Carl Bosch, który później został prezesem BASF i I.G. Farben. Rok wcześniej BASF odniósł sukces, wprowadzając proces przemysłowej syntezy amoniaku, co stanowiło podstawę do produkcji nawozów sztucznych. Kolejnymi przełomowymi momentami dla firmy były: opatentowanie nawozu Nitrophoska (1926), wprowadzenie szeregu produktów opartych na herbicydzie U46 (1949-64) i fungicydu o szerokim spektrum działania w wielu uprawach Polyram (1956). Pod koniec XX w. BASF wkroczył w dziedzinę biotechnologii, co otworzyło nowe kierunki badań w instytucie w Limburgerhof.
Po przejęciu w 2000 r. firmy chemicznej American Cyanamid, BASF stał się jedną z trzech czołowych globalnych korporacji w dziedzinie ochrony roślin opartej na działalności badawczej. Potem w 2008 r. przejął dział zwalczania szkodników brytyjskiej firmy Sorex wraz z jej amerykańską filią o nazwie Whitmire Micro-Gen. Zaś 2 lata temu częścią koncernu stała się amerykańska firma Becker Underwood.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat