Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Warto wiedzieć

Prawo łowieckie do zmiany

2014-07-31

Przepisy, które pozwalają utworzyć obwód łowiecki na prywatnej działce wbrew właścicielowi, naruszają konstytucję – orzekł na początku lipca Trybunał Konstytucyjny. Sąd uznał za niekonstytucyjny art. 27 ust. 1 w związku z art. 26 Prawa łowieckiego, który upoważnia do objęcia nieruchomości reżimem łowieckim, nie zapewniając odpowiednich prawnych środków ochrony praw właściciela nieruchomości.
Teraz zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego nasi parlamentarzyści będą musieli w ciągu 18 miesięcy od ogłoszenia wyroku zmienić niekorzystne dla rolników przepisy, bo to oni najczęściej są właścicielami działek, na których tworzone są obwody łowieckie.
– Trybunał Konstytucyjny wreszcie zauważył pewne sprzeczności zachodzące na płaszczyźnie rolnik i prawo własności do nieruchomości, a ustawą Prawo łowieckie – komentuje wyrok sądu Władysław Piasecki, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej. – Kolejne 18 miesięcy będzie sprawdzianem dla polityków wypracowujących nowelizację ustawy w celu poprawienia nie tylko artykułu odnoszącego się do ustanawiania obwodów łowieckich, ale także pozostałych zapisów, przestarzałych, bądź wręcz krzywdzących producentów rolnych.
KRIR

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat