Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Warto wiedzieć

Nowy właściciel Arysty

2014-11-12

Platform Specialty Products razem z funduszem inwestycyjnym Permira osiągnęło ostateczne porozumienie w sprawie przejęcia Arysta LifeScience za sumę 3,51 mld $, z zastrzeżeniem zgody organu regulacyjnego, kapitału obrotowego i innych obwarowań – ogłosiła 20 października br. Arysta LifeScience. Po zakończeniu procesu przejęcia przez Platform Specialty Products, Arysta LifeScience zostanie połączona z pozyskanymi wcześniej: Agriphar i Chemtura CropSolutions (ta druga oczekuje na ostateczną decyzję rządu). Połączona firma będzie prowadzona jak zintegrowane przedsiębiorstwo chemii rolniczej ze sprzedażą wysokości ok. 2,1 mld $ rocznie i stanie się 10. co do wielkości w branży. Przewidywany czas zakończenia transakcji to I kwartał 2015.
– Przyjęcie Arysta LifeScience przez Platform pozwoli na stworzenie szerokiego wachlarza produktów agrochemicznych, które dadzą rolnikom na całym świecie unikalną szansę korzystania z preparatów dopasowanych do ich szczególnych potrzeb i warunków geograficznych – powiedział Daniel H. Leever, prezes Platform. Obecny prezes Arysta LifeScience – Wayne Hewett – będzie szefem nowej firmy.
– Z połączenia sił z firmami Agriphar i Chemtura wynikają bezpośrednie korzyści – uważa Wayne Hewett. – Będziemy mogli zaoferować klientom pełną gamę biostymulatorów, środków ochrony roślin i zapraw nasiennych. Wzmocnimy także naszą pozycję w najważniejszych geograficznie obszarach, jak Europa Zachodnia i Afryka Północna.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat