Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

Nowe na przędziorki

2014-12-29

Firma Belchim Crop Protection nabyła prawa do dystrybucji na rynku europejskim akarycydu Milbeknock. Jest to produkt wzmacniający obecne portfolio tej firmy i jednocześnie poszerzający gamę innowacyjnych rozwiązań w ochronie roślin. Proces przejmowania praw do dystrybucji będzie przebiegał etapami w poszczególnych krajach i cała transakcja zostanie sfinalizowana do końca 2015 r. W tym samym czasie firma Belchim Crop Protection będzie podmiotem odpowiadającym za wznowienie rejestracji substancji aktywnej milbemektyna na terenie Unii Europejskiej.
Dla polskiego rynku oznacza to przejęcie praw do dystrybucji środków Koromite oraz Sumo. Nazwa tego drugiego zostanie zmieniona na Milbeknock. Oba środki zawierające milbemektynę są od kilku lat obecne na belgijskim rynku. W nadchodzącym sezonie planowane jest wprowadzenie ich do sprzedaży w Polsce i we Francji. Inne kraje będą stopniowo przejmować produkty w ciągu całego 2015 r.
Oba środki zaliczane są do najlepszych akarycydów o szerokim spektrum działania na różne gatunki przędziorków. Wykazują działanie na wszystkie stadia rozwojowe (jaja, larwy, nimfy i pokolenie dorosłe). Silny efekt „knock-down” połączony z działaniem translaminarnym oraz z dobrą trwałością na roślinie przyczyniają się do ich skuteczności w zwalczaniu przędziorków w różnych uprawach.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat