Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

Opakowania zwróć do sklepu

2014-12-29

Już w 17 krajach europejskich producenci środków ochrony roślin zorganizowali systemy zbierania i zagospodarowywania opakowań po swoich produktach, a w 9 kolejnych prowadzą projekty pilotażowe. Docelowo zbiórką opakowań mają być objęte wszystkie kraje europejskie, a odsetek odzyskiwanych opakowań w 2020 r. ma sięgać 75%.
– Polska już dziś może się pochwalić wysokim odsetkiem zbiórki opakowań – mówi Aleksandra Mrowiec z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. – W 2005 r., czyli niewiele ponad rok od uruchomienia systemu, poziom zbiórki osiągnął 25% opakowań. Obecnie jest to już ponad 60%. W ciągu 10 lat zebraliśmy od rolników w sumie ponad 11 tys. t opakowań po środkach ochrony roślin.
Zgodnie z polskim prawem, użytkownicy środków ochrony roślin są zobowiązani do zwrotu opakowań po tych produktach, punkty sprzedaży – do ich przyjęcia, a producenci i importerzy – do zorganizowania systemu zbierania i zagospodarowania. Aby wyjść naprzeciw tym wymogom prawnym, w 2004 r. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin zorganizowało i do dziś nadzoruje system zbiórki opakowań. Punkty sprzedaży są zaopatrywane w worki do zbierania opakowań, a operator systemu zapewnia ich odbiór na koszt producentów i importerów.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat


Advertisement