Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Warto wiedzieć

Kilka nowych nazw

2015-03-23

Firma F&N Agro przygotowała kilka nowości na nadchodzący sezon. W najbliższym czasie w sprzedaży pojawią się:
  • Tazer 250 SC (azoksystrobina 250 g/l) – fungicyd o działaniu wgłębnym i układowym do stosowania głównie zapobiegawczego w zwalczaniu chorób grzybowych. Zarejestrowany jest do ochrony pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i jarego, kukurydzy, rzepaku ozimego i ziemniaka. Zalecana dawka to 1,0 l/ha (za wyjątkiem ziemniaka – 0,5-3,0 l/ha). Zdaniem producenta, produkt ma bardzo długi okres działania grzybobójczego i zapewnia długotrwały efekt zielonych liści poprzez wpływ na procesy fizjologiczne.
  • Ikanos 040 OD (nikosulfuron 40 g/l) – herbicyd nalistny przeznaczony do powschodowego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate) oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Zalecana dawka to 1,0 l/ha. Zdaniem producenta, produkt ma bardzo szerokie spektrum zwalczanych chwastów oraz cechuje się wysoką aktywnością i mieszalnością.
  • Stallion 363 CS (chlomazon 30 g/l, pendimetalina 333 g/l) – herbicyd do przedwschodowego zwalczania chwastów w ziemniaku, grochu jadalnym i bobiku. Zalecana dawka to 3,0 l/ha. Zdaniem producenta, to jedyny środek w Polsce z opatentowaną technologią umieszczenia dwóch różnych substancji aktywnych w kapsule. Taka formulacja ma poprawić długość i skuteczność działania.
  • Ephon Top 480 SL (etefon 480 g/l) – regulator wzrostu zapobiegający wyleganiu zbóż uprawianych w dobrych stanowiskach lub nawożonych wysokimi dawkami azotu. Zalecana dawka to: 0,75 l/ha – pszenica ozima i jara oraz jęczmień jary; 1,0 l/ha – pszenżyto ozime i żyto oraz 1,5 l/ha – jęczmień ozimy. Zdaniem producenta, preparat blokuje działanie auksyn, w wyniku czego powoduje skrócenie i usztywnienie źdźbeł, co zapobiega wyleganiu łanu. Redukcja dominacji pędu głównego wpływa również na lepsze krzewienie się roślin oraz stymuluje rozwój i wzrost systemu korzeniowego.
  • Velocity (trójsiloksan 104,6 g/l, estry tłuszczowe oleju rzepakowego 759,9 g/l) – adiuwant przeznaczony do wspierania fungicydów. Może być stosowany w zbożach, rzepaku, ziemniaku i buraku cukrowym. Zalecana dawka to 0,25 l/ha. Zdaniem producenta, produkt poprawia osadzanie cieczy użytkowej na roślinach i przyleganie do nich, przyspiesza wchłanianie substancji aktywnych oraz ich rozprowadzanie na powierzchni roślin, co zwiększa skuteczność działania preparatów grzybobójczych.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat