Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Warto wiedzieć

Nowa broń do walki ze słodyszkiem

2015-03-23

Fyfanon 440 EC to nowy środek owadobójczy do zwalczania słodyszka rzepakowego w uprawie rzepaku ozimego. Firma Cheminova zarejestrowała go w minionym roku, jednak na tyle późno, że na sklepowe półki trafi dopiero tej wiosny.
Jest to środek w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym. W roślinie działa wgłębnie. Insektycyd oparty jest na powracającej na nasz rynek substancji aktywnej – malation (związek z grupy fosforoorganicznych), która zdaniem producenta pozwala szybko i skutecznie zwalczyć słodyszka rzepakowego, w tym populacji odpornych tego szkodnika na inne substancje aktywne.
Produkt zaleca się stosować po pojawieniu się pierwszych chrząszczy na plantacji, przed kwitnieniem rzepaku, w okresie rozwoju pąków kwiatowych, od fazy gdy pąki są zamknięte w liściach (BBCH 50) do fazy, gdy widoczne są nadal zamknięte pojedyncze pąki kwiatowe (BBCH 57). Zalecana dawka do jednorazowego zastosowania to 2,0 l/ha. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy należy dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat