Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Warto wiedzieć

N-Lock zwiększa efektywność azotu

2015-03-23

Firma Dow AgroSciences wprowadza na polski rynek nową technologię N-Lock, która ma się przyczynić do wzrostu plonów. Powoduje ona ograniczenie strat przyswajalnego azotu wynikających z wypłukiwania i ulatniania oraz zwiększa efektywność zastosowanych nawozów azotowych. Działanie nowej technologii polega na spowolnieniu przez 8-12 tygodni procesu nitryfikacji, tj. przekształcania azotu amonowego (NH4) w azotanowy (NO3). Dzięki temu więcej przyswajalnego azotu pozostaje w strefie systemu korzeniowego roślin.
W badaniach poletkowych prowadzonych w latach 2012-14 odnotowano wzrost plonów o ok. 7%. Podobne rezultaty w minionym roku uzyskano w doświadczeniach demonstracyjnych przeprowadzonych w Polsce na powierzchni ponad 400 ha. U kukurydzy średni wzrost plonów ziarna wyniósł 6,5 dt/ha.
Technologia N-Lock jest dostosowana do potrzeb lokalnych systemów nawożenia i jest przeznaczona do stosowania ze wszystkimi rodzajami nawozów zawierających azot w formie amonowej lub amidowej. Jej skuteczność była sprawdzana m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i na Węgrzech.
Dow AgroSciences

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat