Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Warto wiedzieć

Dwa nowe rozwiązania

2015-05-21

Proman 500 SC i Proxanil 450 SC to dwa nowe rozwiązania do ochrony ziemniaka, które pojawiły się ostatnio w ofercie firmy Belchim Crop Protection. Pierwszy z nich – Proman 500 SC – to doglebowy środek chwastobójczy, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych w uprawie ziemniaka. Do chwastów wrażliwych należą: dymnica pospolita, fiołek polny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, krzywoszyj polny, maruna bezwonna, owies głuchy, poziewnik szorstki, przetacznik perski, rdest kolankowy, rdest ptasi, samosiewy rzepaku, starzec zwyczajny, szarłat szorstki, szczyr roczny (na dawkę 4,0 l/ha), tasznik pospolity, tobołki polne, wiechlina roczna i żółtlica drobnokwiatowa.
Produkt oparty jest na metobromuronie (związek z grupy fenylomocznika) – 500 g/l i oferowany w formie koncentratu zawiesinowego do rozcieńczania wodą. Nowy herbicyd zaleca się stosować przed wzejściem roślin ziemniaka, po ich obredleniu i zabronowaniu, na świeżo wzruszoną, wilgotną glebę (BBCH 00-09). Po oprysku nie wolno wykonywać już żadnych uprawek pielęgnacyjnych. Zalecana dawka do jednorazowego stosowania to 3,0-4,0 l/ha.
Druga nowość – Proxanil 450 SC – to środek grzybobójczy o działaniu wgłębnym i układowym. Przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie ziemniaka przed zarazą. Produkt oparty jest na dwóch substancjach aktywnych: chlorowodorek propamokarbu (związek z grupy pochodnych kwasu karbaminowego) – 400 g/l oraz cymoksanil (związek z grupy iminoacetylomoczników) – 50 g/l i oferowany w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Nowy fungicyd zaleca się stosować od początku fazy rozwoju pędów bocznych na głównym pędzie do końca fazy, gdy 50% liści brązowieje (BBCH 21-95). Zalecana dawka do jednorazowego stosowania to 2,5 l/ha.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat