Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Warto wiedzieć

Europejscy hodowcy łączą siły

2015-09-02

Proces badawczy w hodowli pszenicy hybrydowej jest bardzo czasochłonny i kosztowny. Żeby osiągnąć sukces w tym zakresie, niezbędna jest zróżnicowana pula genów, zdolnych do efektów maksymalnej heterozji. Dlatego 5 europejskich spółek hodowlanych zdecydowało się na połączenie sił. Są to: Berthold Bauer (Niemcy), Caussade Semences (Francja), Danko Hodowla Roślin (Polska), Lemaire Deffontaines Semences (Francja) i Saatzucht Donau (Austria). Utworzyły one nową firmę o nazwie Hyballiance, której celem jest opracowanie metod tworzenia pszenicy hybrydowej.
Siedziba firmy znajduje się w Auchy (na północy Francji). Prace badawcze będą prowadzone w Biendorf (Niemcy, Saksonia-Anhalt) oraz we wszystkich lokalizacjach hodowli spółek założycielskich. Hyballiance będzie zarządzany przez Bertholda Bauera, właściciela i dyrektora generalnego firmy Saatzucht Bauer oraz Johanna Birschitzkiego, dyrektora generalnego firmy Saatzucht Donau. Z kolei prace badawcze będą koordynowane przez dr Christiane Kosellek.
Wszyscy członkowie Hyballiance pozostaną całkowicie niezależni w swojej bieżącej działalności hodowlanej i produkcji nasiennej. Natomiast będą się koncentrować na swoich programach hodowlanych pszenicy hybrydowej w celu stworzenia nowych odmian (czystych linii) na europejskie rynki.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat