Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Warto wiedzieć

Minister zapowiada pomoc

2015-09-02

– Praktycznie na terenie całego kraju mamy do czynienia z suszą – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki podczas konferencji prasowej zorganizowanej 12 sierpnia w siedzibie resortu. – W 12 województwach działają komisje powołane przez wojewodów do szacowania strat. Jest ich obecnie 809. Z zebranych, cząstkowych szacunków wynika, że w województwie kujawsko-pomorskim znajduje się najwięcej poszkodowanych gospodarstw, bo 41,6 tys.
Minister rolnictwa zapowiedział także dodatkową pomoc poszkodowanym rolnikom.
– Będziemy się starali uruchomić pomoc socjalną w postaci dopłat do hektara. Będzie ona przysługiwała tym rolnikom, których gospodarstwa odnotowały straty powyżej 30% średniej produkcji z ostatnich 3 lat. Dodatkowo występujemy do Komisji Europejskiej z programem w sprawie pomocy dla producentów bydła mlecznego i wołowiny ze względu na ubytki pasz – poinformował Marek Sawicki.
Szef resortu rolnictwa przypomniał, że zmieniona została ustawa o ubezpieczeniu upraw i zwierząt gospodarskich poprzez zwiększenie dopłat z budżetu państwa do składek z 50% do 65%. Ponadto w parlamencie zostanie zgłoszony projekt powrotu do ubezpieczeń pakietowych.
MRiRW

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat