Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Warto wiedzieć

Start Nufarm Polska

2016-01-21

Kilka miesięcy temu firma Nufarm nabyła wszystkie udziały FMC w spółce F&N Agro Polska i w ten sposób powstała firma Nufarm Polska. Jej celem jest wprowadzanie na rynek 4-5 nowych produktów rocznie – zapewnił dr Manfred Weiser, dyrektor generalny Nufarm Polska na konferencji prasowej, która odbyła się pod koniec minionego roku w Warszawie. W nadchodzącym sezonie na rynku powinno się pojawić 5 środków: zaprawa Nuprid Max 222 FS, herbicyd Faraon 75 WG, herbicyd i fungicyd firmy trzeciej oraz zestaw z regulatorami wzrostu (Stabilan + trineksapak etylu).
Nufarm chce też uzyskać 5% udział w polskim rynku środków ochrony roślin. Hugo Schweers, dyrektor generalny Nufarm na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, podkreślił, że firma skupia się na substancjach aktywnych nieobjętych ochroną patentową. Jego zdaniem w 2020 r. 80% produktów obecnych na naszym rynku będzie właśnie takimi środkami.
Nufarm ma w Europie trzy fabryki środków ochrony roślin: w Wielkiej Brytanii, Austrii i we Francji. Preparaty wprowadzane na nasz rynek pochodzą z fabryki w Linz (Austria). Duży wpływ na ich cenę detaliczną ma kurs euro, a ten jest ostatnio u nas bardzo niestabilny, z tendencją do wzrostu. Firma podkreśla jednak, że wysoki kurs euro nie spowoduje wzrostu cen detalicznych środków w 2016 r.
art.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat