Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Warto wiedzieć

Rolnicy pomagają poszkodowanym rolnikom

2017-09-21

Pomorska Izba Rolnicza uruchomiła specjalny serwis internetowy: www.rolnicyrolnikom.pl. Jego celem jest pomoc poszkodowanym przez różnego rodzaju kataklizmy i anomalie pogodowe. Impulsem do tego stały się wydarzenia z 11 na 12 sierpnia br. Wówczas żywioł zdewastował w Polsce tysiące hektarów lasów, pól uprawnych i domostw. Samorząd rolniczy aktywnie włączył się w odbudowę potencjału produkcji rolnej na obszarach dotkniętych nawałnicą.
– Wiemy z dotychczasowego doświadczenia, że wokół nas żyją dziesiątki tysięcy ludzi dobrej woli – mówią samorządowcy.
– Wiemy też, że nikt nie zrozumie rolnika tak dobrze, jak inny rolnik. Pomoc doraźna to jedno, ale prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga planowania na kilka miesięcy w przód. To gromadzenie pasz dla zwierząt czy materiału siewnego na wiosnę, a także zimowy serwis maszyn i urządzeń rolniczych.
Serwis powstał z myślą o niesieniu pomocy tym rolnikom, którym kataklizm zabrał niekiedy wszystko. Zmiany klimatyczne na świecie zwiastują anomalie pogodowe, które będą się nasilać. Zasmucające jest to, że z dużym prawdopodobieństwem niebawem gdzieś w innej części kraju rolnicy znów będą liczyli na pomoc.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat