Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Warto wiedzieć

Nowości w ofercie międzyplonów

2018-07-23

Dwie nowe mieszanki międzyplonowe wprowadza do obrotu firma DSV. Są to WarmSeason oraz CoolSeason W. Pierwsza z nich przeznaczona jest do wczesnego siewu i dobrze znosi suche warunki. Natomiast druga toleruje późne terminy siewu i jest zimotrwała, dzięki czemu nadaje się na zimową paszę. Mieszanki są dla siebie idealnym uzupełnieniem w kwestii terminu siewu.
WarmSeason – jest mieszanką, która składa się z gatunków dobrze tolerujących bardzo ciepłe warunki i o długim wzroście wegetatywnym, co zmniejsza ryzyko osypywania się nasion. W jej skład wchodzą: ramtil, koniczyna aleksandryjska, len oleisty, kapusta abisyńska, sorgo, wyka jara i krokosz barwierski. Przeznaczona jest do użytkowania jako nawóz zielony. Zalecana ilość wysiewu to 25-30 kg/ha w terminie od końca czerwca do początku sierpnia.
CoolSeason W – to różnorodna mieszanka, która składa się zarówno z gatunków wymarzających, jak i odpornych na wymarzanie. W jej skład wchodzą: życica wielokwiatowa, koniczyna inkarnatka, lnianka siewna, koniczyna czerwona, gryka, owies szorstki, rzodkiew głębokokorzeniąca, życica trwała, len oleisty, kapusta abisyńska, gorczyca biała i rzepak. Przeznaczona jest do użytkowania jako nawóz zielony. Zalecana ilość wysiewu to 25-30 kg/ha w terminie od połowy sierpnia do połowy września.
 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat