Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Warto wiedzieć

Revysol – nowość z potencjałem

2019-01-21

Firma BASF prowadzi intensywne prace nad wprowadzeniem na rynek nowego fungicydu o wstępnie przyjętej nazwie Revysol – chemicznie mefentriflukonazol z grupy triazoli. Cząsteczka tego związku tworzy wiążącą strukturę hakową, która wczepia się w enzym grzyba chorobotwórczego.
Producent oczekuje, że Revysol stanie się jego nowym hitem na rynku fungicydów. Ma potencjał osiągnięcia wartości sprzedaży przekraczającej 1 mld € rocznie. BASF złożył wniosek o jego rejestrację w 60 krajach w Europie, Azji i obu Amerykach do ochrony ponad 40 gatunków upraw, jako zaprawa nasienna i środek do zabiegów nalistnych.
W Polsce najprawdopodobniej pojawi się w zbożach jako skuteczne rozwiązanie m.in. przeciwko septoriozie paskowanej liści (wydłużone niemal dwukrotnie w porównaniu do innych triazoli działanie interwencyjne w szerszym zakresie temperatury – 4-28°C). W spektrum jego działania znajdą się też rdza brunatna, rdza żółta i mączniak prawdziwy.
Pierwszy zakład produkcji Revysolu znajduje się w Hannibal (stan Missouri, Stany Zjednoczone). Z uwagi na trwające procedury rejestracyjne oczekuje się, że produkt zostanie wprowadzony na pierwsze rynki w sezonie 2019/20.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat