Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy w związku z falą podwyżek cen obawiasz się o przyszłość swojego gospodaratwa?
 
Tak. Coraz bardziej
Nie. Sytuacja jest stabilna
Trudno powiedzieć, trzeba poczekać
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

Grupa Azoty apeluje o nieodkładanie zakupów nawozów

2020-03-19

Ze względu na już widoczny wpływ koronawirusa na przemysł i transport, dostępność nawozów u autoryzowanych dystrybutorów w późniejszym terminie może być utrudniona – informuje Grupa Azoty. Dlatego firma radzi, aby decyzji o zakupie nawozów na bieżący sezon nie odkładać na ostatnią chwilę.
– Sytuacja, z którą mamy obecnie do czynienia jest całkowicie nowa i nieprzewidywalna – mówi Piotr Zarosiński, dyrektor departamentu korporacyjnego handlu segmentu agro w Grupie Azoty. – Nie wiemy, czy koronawirus w Europie nie spowoduje całkowitego wstrzymania transportu międzynarodowego, a nawet krajowego. Jeśli wystąpią problemy transportowe, dostawy środków do produkcji rolnej będą utrudnione i ich dostępność może być niewielka. Dlatego apelujemy, aby podejść bardzo poważnie do stanów magazynowych produktów, które są niezbędne w zachowaniu ciągłości produkcji w gospodarstwie rolnym.
Grupa Azoty to największy koncern chemiczny w Polsce. Natomiast jej najbardziej znaczącym segmentem produkcji są nawozy wieloskładnikowe i azotowe z Tarnowa, Kędzierzyna-Koźla, Polic, Puław wraz z Gdańskiem i Chorzowem.
 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat