Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy w związku z falą podwyżek cen obawiasz się o przyszłość swojego gospodaratwa?
 
Tak. Coraz bardziej
Nie. Sytuacja jest stabilna
Trudno powiedzieć, trzeba poczekać
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

Top serwisy z Timac Agro

2021-01-22

 Od 3 lat firma Timac Agro na polach swoich klientów w całej Polsce realizuje „Top Serwisy”. W listopadzie minionego roku podczas webinarium przedstawiciele firmy zaprezentowali założenia i efekty projektu. Łukasz Peroń, dyrektor marketingu w firmie Timac Agro Polska, przypomniał na wstępie, że pomysłodawcą tego projektu jest Krzysztof Oksentowicz, obecnie dyrektor handlowy w Timac Agro Polska, natomiast patronat merytoryczny nad projektem pełni prof. dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
 
„Top serwisy” to program profesjonalnego doradztwa oferowanego gospodarstwom, polegający na specjalistycznych serwisach przeprowadzanych w kluczowych momentach wegetacji. Celem projektu jest pomoc producentom w prowadzeniu upraw i w podejmowaniu optymalnych decyzji. – Na podstawie wykonanego badania gleby i przeprowadzanych lustracji plantacji przygotowywane są dla każdego klienta indywidualne zalecenia. Nie tylko z zakresu nawożenia, ale także z zakresu całego prowadzenia uprawy – doboru odmiany, właściwej ochrony przed chwastami, szkodnikami i chorobami. Podwaliny pod projekt zostały stworzone przez doradców techniczno-handlowych. Rozpoczęliśmy od rzepaku ozimego i pszenicy ozimej – poinformował Oksentowicz. Jest to więc poszerzona wersja programu doradczego. Idea „top serwisów” narodziła się w 2017 r. – Serwis obejmuje jednak nie tylko uprawy rolnicze, ale także ogrodnicze. – Mamy wytyczne dla jabłoni, truskawek, porzeczek i borówki. Będziemy je stopniowo wdrażać w kolejnych latach – powiedział Peroń. – Podstawą tego systemu jest to, że obserwacje prowadzone są według jednej określonej metodyki, wytycznych – zaznaczył dyrektor marketingu. W ich opracowaniu brał udział prof. Szczepaniak. – To bardzo ważne, abyśmy umieli patrzeć na plantacje w podobny sposób, by później mając do dyspozycji wyniki obserwacji i badań z bardzo wielu pól w kraju, żebyśmy umieli znaleźć związki przyczynowo-skutkowe mające finalnie wpływ na plon. Istotne jest również to, że rolnik otrzymuje doraźne zalecenia tego, co jeszcze może zrobić na polu, ale także rozwiązania długofalowe – wskazywał profesor. 

Do systemu można dołączyć się za pośrednictwem doradców techniczno-handlowych, których w Timac Agro jest aż 100. Firma Timac Agro Polska na okres wiosenny przygotowuje również rozwiązania, których celem będzie wsparcie regeneracji roślin, a także ich naturalnej odporności. – Zamierzamy wprowadzić gamę produktów, które będą działały na trzy sposoby. Z jednej strony antystresowo, z drugiej będą poprawiały jakość plonów, a po trzecie pozwolą na wykorzystanie potencjału plonotwórczego rośliny – podsumował Łukasz Peroń.


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat