Krajowy Dzień Kukurydzy – Garzyn 2023

2023-07-07

Krajowy Dzień Kukurydzy – Garzyn 2023 organizowany przez Polski Związek Producentów Kukurydzy odbędzie się 2 września w Drobninie koło Garzyna w ramach unijnego programu promującego uprawę europejskich odmian „Kukurydza ziarnem przyszłości”. 

Współorganizatorami są Ośrodek Hodowli Zarodowej Garzyn Sp. z o.o. oraz Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu „APRA” Sp. z.o.o. Dni Kukurydzy to coroczne cykliczne spotkania, które organizuje Polski Związek Producentów Kukurydzy we współpracy ze swoimi partnerami. Mają one za zadanie przybliżyć rolnikom możliwości produkcyjne tej rośliny oraz jej przydatność w wielu dziedzinach gospodarki. Jest to doskonałe miejsce do spotkania środowiska rolniczego z hodowcami odmian kukurydzy, producentami i dystrybutorami środków do produkcji rolnej, sprzedawcami maszyn i urządzeń rolniczych oraz specjalistami z branży. Na polach w Drobninie prezentowane będą zarówno odmiany kiszonkowe i ziarnowe wysiane 27 kwietnia.

– Podczas Krajowego Dnia Kukurydzy – Garzyn 2023 firmy hodowlano-nasienne, przedstawiciele stacji doświadczalnych i przede wszystkim dystrybutorzy nasion, zaprezentują ponad 130 odmian kukurydzy, każda z nich po sześć. Przed samą imprezą część roślin zostanie zebrana, aby umożliwić zwiedzającym swobodny dostęp do poletek z odmianami. Będą oni mogli je oglądać, porównywać między sobą i co ważne, także zamówić nasiona na kolejny rok. W ramach wydarzenia odbędą się także pokazy polowe i prezentacja środków produkcji stosowanych przy uprawie – mówi prof. dr hab. Tadeusz Michalski, prezes PZPK.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Wydawnictwo APRA oraz czasopismo „Kukurydza”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – wystarczy się zarejestrować www.agropolska.pl/krajowy-dzien-kukurydzy-garzyn2023/rejestracja

PROGRAM

  •   9.00 – 10.00    Rejestracja gości
  • 10.00 – 10.30   Oficjalne otwarcie
  • 10.30 – 12.00    Prezentacja kolekcji odmian kukurydzy na poletkach
  • 12.00 – 13.30    Poczęstunek dla uczestników
  • 13.30 – 15.00    Pokazy polowe maszyn rolniczych
  •              15.00    Oficjalne zakończenie

   10.00-15.00    Prezentacje stoisk z ofertą firm partnerskich

Oprócz Krajowego Dnia Kukurydzy – Garzyn 2023 w tym roku odbędą się jeszcze dwa spotkaniach w ramach dni kukurydzy organizowanych przez PZPK: 8 września w RZD Kępa (gospodarstwo Osiny) IUNG – PIB Puławy w woj. lubelskim oraz 10 września w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w woj. podlaskim.

tekst i fot. Mirosław Lewandowski

Zapoznałem się z informacją o
administratorze i przetwarzaniu danych

Komentarze

Brak komentarzy