Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

FarmSaat wchodzi do Polski

2014-04-01

FarmSaat – to nowa firma, która wchodzi na polski rynek. Zajmuje się hodowlą kukurydzy, mieszanek motylkowo-trawiastych, soi, sorgo i buraka na biogaz, a także produkcją materiału siewnego i dystrybucją odmian na rynek europejski. Siedziba firmy znajduje się w Everswinkel (Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy).
Sprzedaż prowadzona jest na zasadzie bezpośredniej za pomocą sieci tzw. FarmPartnerów. Działają oni jako wyłączni regionalni przedstawiciele handlowi i utrzymują kontakty z gospodarstwami rolnymi. Materiał siewny nie jest dostępny w handlu. Dzięki rezygnacji z drogich działań marketingowych rolnicy mogą kupować materiał siewny o atrakcyjnym stosunku ceny do wartości. Na polskim rynku ten model dystrybucyjny ma wprowadzić nowy dyrektor – Tomasz Krakowiak.
Firma FarmSaat została założona w 2007 r. i obecnie zatrudnia 19 stałych pracowników oraz ponad 250 rolników o statusie FarmPartner. Na początku 2011 r. zmieniła formę prawną ze spółki z o.o. na spółkę akcyjną. W ubiegłym roku sprzedaż firmy wzrosła o 24% do ponad 19 mln €.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat


Advertisement