Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Warto wiedzieć

Tych nasion w sklepie nie znajdziesz

2014-11-12

Pochodząca z Niemiec firma FarmSaat zorganizowała pod koniec września w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym SGGW w Żelaznej (Łódzkie) pokaz odmian kukurydzy. Zaprezentowano 9 mieszańców. Najwcześniejszą odmianą była Duly (na ziarno FAO 170), a najpóźniejszymi były: Farmgigant (na ziarno FAO 250, na kiszonkę 260) i Farm CH4 (na ziarno FAO 260, na kiszonkę 250). Wszystkie odmiany mają ziarno typu flint/dent. Kolekcję odmian wysiano na glebie klasy V. Mimo tak słabych warunków glebowych mieszańce prezentowały się bardzo dobrze.
Jak powiedział Tomasz Krakowiak, dyrektor regionalny w Polsce, nasiona można kupić wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej u partnerów. Są to wybrane gospodarstwa rolne, które współpracują z firmą, a jednocześnie same wypróbowały te odmiany. Ma to budować zaufanie wśród rolników do oferowanych odmian. Główne cele, jakie stawiają sobie hodowcy kukurydzy w firmie, to: wysoki plon ziarna, zdrowe liście oraz szybki wzrost początkowy roślin, bo budowanie plonu zaczyna się już od fazy 6 liści (podobne cele przyjmuje większość hodowli).
W tym roku odmiany kukurydzy firmy FarmSaat były testowane w ponad 200 lokalizacjach w kraju. Biorą także udział w badaniach rejestracyjnych w COBORU oraz rozpoznawczych PZPK. Oprócz kukurydzy, firma zajmuje się hodowlą soi, mieszanek traw, sorgo i buraka na biogaz.
art.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat