Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Warto wiedzieć

Wysyp nowych rejestracji

2016-08-22

Innvigo to nowa firma rejestrująca i oferująca środki ochrony roślin, należąca do rodziny Leszka Borucha z Mogilna, właściciela Chemirolu. Powstała wiosną zeszłego roku i od tego momentu prężnie rozwija portfolio produktów opartych na postpatentowych substancjach aktywnych. W pierwszej połowie br. w uprawach rolniczych uzyskała kilka rejestracji. Były to fungicydy Dafne 250 EC i Porter 250 EC (difenokonazol) oraz Bukat 500 SC (tebukonazol), a ponadto regulatory wzrostu Korekt 510 SL i Kobra 510 SL (etefon).
Wczesnym latem portfolio firmy poszerzyło się o kolejne nowości. Do takich w uprawie zbóż należą: Adiunkt 500 SC i Saper 500 SC (diflufenikan) oraz Arubis 50 SG i Surfer 50 SG (chlorosulfuron). Natomiast do odchwaszczania rzepaku w ofercie znalazły się Efector 360 CS i Boa 360 CS (chlomazon). Produkty te – razem z wcześniej zarejestrowanymi herbicydami Metax 500 SC i Mezotop 500 SC (metazachlor) – pozwalają na tworzenie programów zwalczania chwastów w rzepaku.
Firma Innvigo działa nie tylko w Polsce, ale także w kilku innych krajach europejskich. Ma już za sobą pierwszy pełny sezon działalności w Czechach i na Słowacji, a od lipca br. trwają prace mające na celu uruchomienie spółki w Rumunii. Tam rozpoczęcie działalności zaplanowane jest na styczeń 2017 r.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat