Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Nowoczesna UprawaPrzedsiębiorca RolnyRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Warto wiedzieć

Nowy moduł 365FarmNet

2019-03-22

Protokół transportu zbiorów – to nowy moduł wprowadzany przez firmę 365FarmNet, który pozwala na dokumentację łańcucha produkcji polowej. Umożliwia m.in. śledzenie drogi płodów rolnych od kombajnu lub sieczkarni, przez wagę aż do miejsca rozładunku, np. silosu czy odbiorcy końcowego. Aby móc z niego korzystać, potrzebne są specjalne żółte skrzynki 365ActiveBox. Montuje się je na maszynach, narzędziach i współpracujących z nimi punktach, np. wadze. Kontaktują się one poprzez bluetooth z zainstalowaną na smartfonie aplikacją 365Active. W ten sposób transmitowane są dane na temat tego: kto, kiedy, gdzie, czym i jak długo wykonuje dane zadanie. Rozwiązanie to umożliwia optymalizację zbioru i odbioru plonów, zestawia zebrane plony z poszczególnych pól, rejestruje dodatkowe informacje o wielkości plonów i jego parametrach, a także ułatwia rozliczanie wykonywanych usług.
365FarmNet to kompleksowe oprogramowanie do cyfrowego zarządzania gospodarstwem. Składa się z darmowej wersji podstawowej oraz płatnych modułów dodatkowych. Dzięki temu użytkownik może dostosować oprogramowanie do własnych potrzeb. W wersji podstawowej znajdują się następujące moduły: zarządzanie, dokumentacja i analizy, a także mapy, pogoda i kalendarz oraz aplikacja mobilna. Natomiast przykładami płatnych modułów dodatkowych są: magazyn, Claas Crop View, Saatbau Profit Manager, ActiveDoc czy komunikacja między maszynami.
Oprogramowanie dostępne jest na stronie internetowej www.365FarmNet.pl. Co ważne, tylko rolnik pozostaje właścicielem danych dotyczących swojego gospodarstwa.

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat